Hra na keyboard

Vyučující: Jiljí Hloch, Hana Kadlčíková, Bohumil Kratochvíl, Jindřiška Kratochvílová, Klára Přecechtělová, Anna Procházková, Karel Vičan, Karel Walta

Keyboard je moderní elektronický a víceúčelový hudební nástroj, jež umožňuje hráči široké uplatnění a využití v muzikantské praxi.

Na tomto nástroji lze realizovat prvky klavírní a varhanní hry, použít jej můžeme rovněž při doprovodu jiného sólového nástroje, případně jako součást jakéhokoliv orchestru. Nejčastěji je užíván jako samostatný nástroj. Těžiště uplatnění keyboardu je však především v populárním žánru.

Vzdělávací zaměření Hra na keyboard učí žáka zvládnout tento nástroj po stránce technické i výrazové. Podle individuálních možností, orientace a schopností jej seznamuje s různými způsoby využití instrumentálních dovedností, případně žáka připravuje pro uplatnění v amatérské či profesionální sféře zejména komerční hudby. Výuka se tak realizuje v oblasti sólové hry, ale rovněž ve hře komorní a orchestrální. Žák se učí také hře z listu a doprovodu k písním, základům harmonie a improvizaci.