Michal Sabadáš, dipl. um.

Vyučuje: Sólový zpěv (ŠVP)

Funkce: člen okresní umělecké rady

Telefon do školy: 581 274 107 (klapku zadejte hned po vytočení telefonního čísla)

E-mail:

Michal Sabadáš, dipl. um.

Životopis

Konzervatoř v Brně studoval v letech 1991–1997 u prof. Františka Hrabala a prof. Ireny Hýlové. Po dobu studia aktivně působil v souboru renesanční hudby Tibia, kde se společně s Bronislavou Kosíkovou chopil pěveckých partů. Koncertoval jak doma, tak i v zahraničí a také při různých příležitostech pořádaných městem Brnem.

Na přerovské ZUŠ působí od roku 1997 jako učitel oboru sólový a sborový zpěv. V rámci své pedagogické činnosti založil v roce 2000 z žáků své třídy komorní sbor. V letech 2004–2011 působil jako sbormistr a vedl společně s Janem Pavlem a Markétou Láskovou dětský pěvecký sbor Cantabile, se kterým spolupracoval na základě dohody ZUŠ Přerov a ZUŠ Hranice.

V současné době vede Vocantesík, pěvecký sbor Vocantes a komorní pěvecké ansámbly Vocantes. Více na http://www.vocantes.unas.cz

Jeho žáci se každoročně účastní mnoha pěveckých soutěží jak v klasickém, tak i populárním zpěvu, ve kterých získali řadu ocenění. Někteří se zpěvu věnují i nadále. Ti nejúspěšnější z nich po studiu na konzervatoři působí jako učitelé, či zpívají v divadle.

Mimo svou pedagogickou činnost působí také v Pěveckém sdružení moravských učitelů a Přerovském komorním orchestru, kde hraje na housle.