Mgr. Lenka Fukalová

Vyučuje: Přípravné studium (ŠVP), Výtvarná výchova (ŠVP)

Funkce: učitelka výtvarného oboru

Telefon do školy: 581 735 533 (klapku zadejte hned po vytočení telefonního čísla)

E-mail:

Mgr. Lenka Fukalová

Životopis

Na Výtvarném oboru v ZUŠ Bedřicha Kozánka v Přerově působí od roku 2011. Svá odborná studia absolvovala mezi lety 2000-2004 na Střední škole uměleckých řemesel v Ostravě, obor Propagační výtvarnictví se zaměřením na Propagační grafiku. Dále pokračovala ve vzdělávání na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, obor Výtvarná výchova a Vizuální tvorba. Během pedagogických praxí na vysoké škole se účastnila řady projektů, animačních programů v brněnských galeriích a muzeích a pracovala v tvůrčích výtvarných dílnách.

Při svém působení na ZUŠ se snaží o realizaci menších výtvarných řad a projektů, o objevování a zapojování netradičních postupů do výuky. Se svými žáky se každoročně účastní výtvarných i keramických soutěží a jiných veřejných akcí.

Ve svém volném čase se věnuje všem výtvarným odvětvím, především však keramice a malbě. Již řadu let navštěvuje keramický kroužek pro dospělé v DDM Olomouc a jiné semináře pořádané organizací Artama, např. grafické semináře nebo intenzivní týdenní keramický kurz vedený zkušenými lektory.